Knoll Keller SLM Solutions Weima Heid ARKU
Home SLM Produkty

Jádrová zařízení SLM spolu s nejrůznější škálou periferií resp. příslušenství tvoří ucelené systémy / dodávky na klíč, pro než uživatel potřebuje pouze základní stavební připravenost a vybavenost pracoviště. Systémy SLM jsou kompaktní a designově vyspělé.

 

SLM 500

Kromě obecně špičkové úrovně techniky lze jmenovat následující výhody, které jsou pro většinu zákazníků rozhodující:

  • Nejvyšší produktivita na trhu
  • Jediný opravdu otevřený systém na trhu
  • Vysoký uživatelský komfort
  • Nepřetržité technické inovace a rozvoj služeb

Přesvědčte se sami!

Základní řady systému SLM:

 

Objevte také rozmanitost běžně používaných materiálů SLM. Katalog materiálů v AJ verzi nebo verze v NJ.

DŮLEŽITÉ: Obecně lze tvrdit, že metodou SLM lze zpracovávat jakýkoliv dobře svařitelný kov, který je k dispozici v práškové podobě.

SLM jako jediný výrobce na světe dodává tzv. otevřený systém, kde má zákazník k dispozici výrobní parametry ke všem SLM materiálům. Aktualizace výrobních parametrů jsou našim zákazníkům k dispozici zdarma. Systém navíc umožňuje uživatelům upravovat, evtl. vyvíjet a testovat nové parametry resp. i nové typy materiálů.

 

Kromě tréninku nových i stávajících uživatelů SLM zařízení a jejich servisem se firma zabývá řadou mezinárodních i lokálních kooperací v oblasti aditivní výroby. Kromě celé řady kooperací s vybranými partnery na neustálém vývoji a technologie SLM vytváření tzv. „user friendly“ prostředí systémů SLM, spolupracuje firma SLM na řadě konkrétních projektů s mnoha renomovanými mezinárodními společnostmi.

Velký význam je kladen dále na oblasti akademické resp. vědecké. Např. v ČR spolupracuje firma SLM s Vysokým učením technickým v Brně či Technickou univerzitou v Liberci.

Dále je firma SLM partnerem serveru www.3d-tisk.cz, který se zabývá aditivní výrobou a pořádá osvětové i odborné semináře a konference s touto tematikou.

 

Firma SLM Solutions je již 50 let pionýrem v oblasti rychlé prototypové výroby (Rapid Prototyping), jejímž momentálním vrcholem jsou technologie aditivní výroby složitých kovových dílů metodou SLM (Selective Laser Melting). Česky zjednodušeně řečeno postupného laserového navařování práškového kovu na výrobní platformu, neboli 3D tisku, odborně nazývanou jako „Powder Bed Fusion“.

SLM Solutions

Díky této technice lze projektovat a vyrábět 3D složité objekty z rozličného množství kovových materiálů, které se svými fyzikálními vlastnostmi velice přibližují dílům vyrobeným konvenčními metodami opracování kovů. Vysoká přesnost vyrobených dílů, rychlost a hospodárnost jsou velice progresivními předpoklady pro rychlý vývoj a uplatnění této technologie. Již nyní je běžně používána v oblastech jako je:

Další základní informace v brožuře.