Knoll Keller Weima Heid ARKU
Home Centrální zařízení a systémy

Centrální systémy mají využití především v oblasti, kde jsou třísky spolu s chladící kapalinou od strojů automaticky nebo poloautomaticky odváděny do centrálních míst, kde by měly být dále upravovány a zpracovávány. Tyto kompletní systémy jsou složeny z jednotlivých zařízení a dalších potřebných komponent. Firma KNOLL pochopitelně kromě výroby těchto systému zajišťuje jejich projektování, uvedení do provozu, zaškolení personálu a servis s náhradními díly. Pokud by měl být již stávající systém jakkoliv změněn nebo rozšířen, firma KNOLL zajistí ráda i toto.

PDF prospekt ke stažení (1,7 MB).

Oběhový systém se hodí především k plně automatizovanému zpětnému transportu třísek / chladící kapaliny / mix od více zařízení k centrálnímu odlučovači / filtru. Toto dále zpětně zásobuje výrobní zařízení filtrovanou chladicí kapalinou. Toto řešení je nejvhodnější pro velké provozy a strojové parky či jako izolované řešení.

 

 

Detaily...

 

Vakuový (podtlakový) dopravní systém je vhodný k plně automatickému transportu třísek od více výrobních zařízení do centrálního sběrného místa. Jako přenosové medium je využíván vzduch z místnosti který dokáže lehčí třísky přepravit skrze potrubní systém až na vzdálenost 560 m. Systém je vhodný pro výroby s vyšším počtem strojů, obráběním na sucho i na mokro.

 

 

Detaily...

 

Pevný systém dopravníků slouží jako plně automatizovaný systém dopravy třísek od více výrobních zařízení do centrálního sběrného místa. Systém je vhodný k využití pro menší a střední výrobní oblasti v rámci výrobní haly (zpracování na sucho i za mokra).

 

 

Detaily...

 

Systém úpravy třísek je vhodný hlavně pro poloautomatické i plně automatické úpravy kovových třísek. Jejich přepravu od výrobních zařízení přebírá automatický bezobslužný dopravní systém s vozíky nebo kontejnery. Tento systém se využívá takřka ve všech výrobních oblastech obrábění. Díky selektivnímu systému je také možno realizovat úpravu různých materiálů (hliník, ocel nebo litina).

 

 

Detaily...