Knoll Keller Weima Heid ARKU
Home Čerpadla

Již od založení firma KNOLL vyvíjí a vyrábí čerpadla, a to nejen pro vlastní potřebu. Inovativní technika průběžně reaguje především na objemová zařízení s vysokou mírou využití zákazníky v nejrůznějších oblastech strojírenství a automobilového průmyslu. Čerpadla KNOLL jsou určena také pro kapaliny s vysokou viskozitou, vysokým stupněm znečištění a mastnoty. Zákazníci oceňují především spolehlivost, životnost, snadnou obsluhu a dostupnost jednotlivých zařízení a náhradních dílů.

Upozornění: Firma KNOLL je schopna svými vlastními ekvivalenty nahradit většinu konkurenčních čerpadel v oblasti čerpání průmyslových chladicích kapalin. Všechny běžné velikosti jsou skladem!

Nové sekací čerpadlo typu TSC firmy KNOLL Maschinenbau GmbH v sobě kombinuje klasické přečerpávací čerpadlo typu T a integrovaný drtič třísek. Přináší tak řešení pro často problematickou přepravu chladících kapalin spolu se středně dlouhými až dlouhými třískami Al-slitin. Toto kompaktní a moderní provedení přináší elegantní řešení pro jinak nákladnou formu přepravy a úpravy hliníkových třísek. Principem je nasání kapaliny a třísek z přečerpávací nádrže stroje nebo dopravníku do sekací části čerpadla, kde jsou třísky nasekány na menší a snáze přepravitelnou velikost a čerpadlem přepraveny do centrální úpravy třísek a řezných kapalin.

TSC

Více informací naleznete v prospektu

 

 

KTSJiž 18 let jsou vřetenová čerpadla typu KTS od firmy KNOLL úspěšným produktem, který je v oblasti chladících kapalin světové číslo „1“. Na trhu je v provozu více než 80.000 samostatně fungujících objemových čerpadel pro mazná a abrazivní media. Čerpadla KTS se ukázala jako inovativní technika s dlouhou životností a odolností proti opotřebení. Jsou určena k čerpání chladících kapalin (oleje, emulzí a roztoků na bázi vody) za vysokého tlaku do obráběcích a jiných strojů. Typickým případe je chlazení a mazání a odvod třísek u nástrojů s vnitřním chlazením při vrtání a frézování. Stejně tak nachází čerpadla typu KTS své uplatnění i v oblasti broušení.

Detaily...

 

KTSVV roce 2003 se zrodil nápad na vývoj čerpadla typu KTS, který by se dal využít i na jiných trzích. Vzniklo tak takřka univerzální vřetenové čerpadlo typu KTSV. Toto je určeno pro kapaliny s viskozitou od 0,5 do 2.000.000 mPas. Inženýři firmy KNOLL jsou schopni pro Vás přiopravit čerpadlo přesně dle Vašich individuálních požadavků. Čerpadla typu KTSV tak umožňují významnou úsporu nákladů a zjednodušení systému zařízení.

Více informací o jednotlivých provedeních čerpadel typu KTSV naleznete v prospektu.

 

TOběhová čerpadla od firmy KNOLL jsou na trhu již od roku 1972. Čerpadla jsou vyráběna v ponorném provedení a slouží k dopravě chladící oplachové kapaliny. Vyznačují se vysokým stupněm účinnosti díky jejich technicky vhodně formovaným oběžným kolům. Dále díky robustní konstrukci se oběhová čerpadla KNOLL mohou pyšnit dlouhou životností, a to při vysokých zátěžích.

 

Více informací o jednotlivých provedeních čerpadel typu T naleznete v prospektu v AJ nebo ve verzi NJ.