Knoll Keller Weima Heid ARKU
Home ARKU Produkty Vyřezávací a vysekávací zařízení

Linka na příčné a podélné dělení

Pro flexibilní zpracování plechu ze svitku firma ARKU již 40 let na klíč vyvíjí, vyrábí a dodává zařízení pro příčné a podélné dělení, přístřih a vysekávání. Naše zařízení jsou celosvětově rozšířena u nejrůznějších firem nejen z oblasti automobilového průmyslu.

 

 

 

Zařízení lze dle požadavků zákazníka dodat jako komplexní systém, nebo jako jednotlivé, samostatně pracující komponenty:

Vysoko-výkonnostní rovnačky plechu typu HiCap®

Slouží k rovnání různých typů nerovností plechu po odvíjení ze svitku. Jsou speciálně vyvinuty pro rovnání tenkých a relativně širokých materiálů. Jejich technologie je, podobně jako u rovnaček plechových dílů, založena na rovnacích válcích. Spolehlivost, vysoká kvalita rovnání a rychle vyměnitelná kazeta s rovnacími válci jsou hlavními výhodami těchto zařízení.

Rovnačka plechu HiCap

Oproti konkurenčním zařízením má HiCap® o 30% vyšší výkon. Je to díky patentovanému systému zvanému EcoPlan®, který funguje podobně jako systém ABS u automobilů. EcoPlan® je speciální druh pohonu, který zabrání prokluzu jednotlivých válců v průběhu rovnání a zajistí tak rychlejší a plynulejší chod nejen stroje, ale i celé Vaší linky.

HiCap® PLUS je unikátním systémem, který umožní tomuto zařízení zastat práci dvou zařízení. Díky rychlo-výměnné kazetě rovnacích válců je tak možno v krátkém sledu po sobě rovnat různé druhy plechů, pro které by za normálních okolností byla třeba dvě odlišná zařízení.

Linky pro příčné dělení plechu ze svitku

Pro nejrůznější případy použití nabízí ARKU kontinuální řezný systém pro příčné dělení plechu s rotujícím nožem nebo systém Start-Stop se stacionárním nožem. Linky pro dělení plechu ARKU jsou určeny pro svitky plechu o hmotnosti do 40t, šíře pásu do 2.200 mm a tloušťku plechu od 0,1 do 20 mm. Zpracovávat lze nejrůznější druhy materiálu, a to válcované za tepla / studena, pozink, lakovaný plech, hliník, měď, atd. K dispozici je nejrůznější příslušenství zvyšující produktivitu zařízení.

Linka pro příčné dělení ze svitku

Linky pro podélné dělení plechu ze svitku

Pro podélné dělení plechu válcovaného za tepla / studena. Pro tloušťku plechu do 20 mm, šířku do 2.000 mm a nejrůznější druhy materiálu jako různé druhy oceli, hliníku a mědi. To vše s rychlostí řezu až přes 400 m/min.

Linka pro podélné dělení ze svitku

Flexibilní přířez

ARKU nabízí rovněž zařízení pro flexibilní opracování plechu. To znamená kombinace různých procesů zpracování jako je např. vysekávání, ražení, ohýbání, atd., které jsou integrovány do výrobní linky tak, aby bylo možno docílit různých výsledků.

Flexibilní opracování plechu

V této oblasti ARKU úzce spolupracuje také s firmou Trumpf. V této souvislosti Trumpf vyvinul zařízení, které zpracovává plech krátce po jeho odvinutí ze svitku.

Triumpf - laser

Více informací o jednotlivých modelech strojů Vám rádi na požádání zašleme. Stačí nás kontaktovat.