Knoll Keller Weima Heid ARKU
Home ARKU Produkty Posuvná zařízení k lisům

Posuvná zařízení

Pokud chcete naplno využít možnosti svého lisu, potřebujete silné a výkonné zařízení pro posun pásu. ARKU takováto zařízení vyrábí. Jejich charakteristickým rysem je vysoká hospodárnost garantovaná po celou dobu jejich životnosti.

 

 

 

 

 

Dlouholeté zkušenosti a spolupráce firmy ARKU s renomovanými zákazníky umožnila vyvinout úspěšná řešení, která otevírají nové dveře v cestě k automatizaci procesu lisování. Zařízení pro posun pásu ARKU tak naleznete začleněno v mnoha linkách před procesy lisování nebo vysekávání u nejrůznějších zákazníků po celém světě.
V této oblasti firma ARKU vyrábí a dodává především následující typy zařízení:

ARKU CompactFeed®

Zařízení je učeno k užití pro silnější plechové pásy, a to v rozmezí 5-18mm.

Významným odlišením od konkurence je především zkrácená forma, která je z tohoto pohledu unikátní. Ta je často jediným možným řešením pro zákazníka, který nemá k dispozici dostatečný prostor pro klasické vedení pásu. Zajímavé může být toto řešení i pro výrobce, který má možnost použít i konvenční-klasické řešení. Zkrácená forma mu umožní využít prostor pro jiné eventuelní výrobní procesy. Tato forma může být navíc vybavena tzv. Zick-Zack systémem, díky kterému firma může ušetřit značné náklady na materiál.

CompactFeed

ARKU EcoLine®

Kompletní linka je určena pro vysoké rychlosti pohybu pásu. Je vhodné především do linky s rychlými vysekávacími automaty. Linka se obvykle skládá ze zařízení pro odvíjení plechu ze svitku, vysoko-výkonnostní rovnačky plechu a dynamického posunu. Vše vyrobeno v závodě ARKU. Harmonické propojení jednotlivých zařízení garantuje vysokou formu automatizace a hospodárnosti.

Zařízení pro posun pásu pro přesné vystřihovací lisy

V této oblasti firma ARKU úzce spolupracuje s firmou Feintool AG, světovým lídrem v oblasti přesných vystřihovacích lisů, nástrojů a periferií. Na toto dlouholeté partnerství je firma patřičně hrdá. Díky této spolupráci jsou zařízení ARKU typu CompactFeed® používána po celém světě. Srdcem zařízení je však přesná rovnačka plechu, která umožňuje základní čištění rovnacích válců a rychlé odvíjení plechového pásu. Díky zařízením ARKU může být plechový svitek vyměněn za méně než 5 minut.

Zařízení pro posun pásu pro servolisy

Servolisy jsou závislé na výkonném a vysoce spolehlivém zařízení pro posun pásu, stejně tak jako na přesném rovnání plechového pásu a na optimální posuvné technice. Na těchto aspektech je závislé zabezpečení celého výrobního procesu pro servolisy. Ten je optimalizován nadstavbovým systémem ARKU TopStroke®-Paket, který je spolu se zařízení posunu ServoMaster® und PowerMaster® nedílnou součást celé linky. Optimalizačním systémem TopStroke®-Paket pro servilisy lze samozřejmě výrobní linku ARKU dovybavit i zpětně. Vše umožňuje propracované stavebnicové řešení těchto linek.

Technika posuvu

Válcové posuvy ARKU jsou známé svým poměrem výkon/cena. Jsou vyráběny ve dvou hlavních modelových řadách pro všechny zařízení pro příčné dělení ARKU. Zkušenosti vyplívající s dlouholeté spolupráce s renomovaným zpracovateli plechu dali vzniknout verzím ServoMaster® a PowerMaster®.

ServoMaster

Tyto dvě řady se od sebe liší hlavně určení pro různé šíře plechu. Zpravidla platí, že pro plechové pásy do šíře 1500 mm je vhodné zařízení ServoMaster®. Od 1500 mm je třeba použít větší zařízení - PowerMaster®. Technika posuvu je velmi často používána např. u linek osazených servolisy – viz. Zařízení pro posun pásu pro servolisy. ARKU pro tyto potřeby vyvinulo speciální optimalizační systém zvaný TopStroke®-Paket.

Více informací o jednotlivých modelech strojů Vám rádi na požádání zašleme. Stačí nás kontaktovat.