Knoll Keller Weima Heid ARKU
Home ARKU Produkty Zařízení pro přípravu plechového pásu

Příprava plechového pásu

Pro každou plech-zpracující linku je důležité vedení plechového pásu, které odrazí v celkově přípravě pásu před zpracováním a tím i v kvalitě finálního produktu. Vysoké požadavky na kvalitu našeho zařízení předcházejí nepříjemnému omezování produkce. ARKU v tomto ohledu nabízí optimální integraci zařízení do Vašeho systému, a to nejen jako přípravu pro profilování. Patří sem technika odvíjení a převíjení plechu ze svitku, technika rovnání, posuvu a ovládání, inteligentní děrovací programy a integrace rovnání. Díky vysoké dostupnosti zařízení a krátkým časům přípravy se stala firma ARKU jedničkou na trhu zařízení pro přípravu plechového pásu pro profilovací zařízení. Významné je zde i partnerství s firmou Dreistern, která je jedničkou na trhu zařízení pro profilování. Linky pro podélné dělení plechu ARKU mají poměrně široké spektrum výkonnostních parametrů. Maximální hmotnost svitků 40t, šířka pásu až 2000 mm, tloušťka pásu až 6 mm, rychlost až 400 m/min, různé druhy možných zpracovávaných materiálů, atd.

 

TwinShuttle®

Systém TwinShuttle® využívají vedoucí výrobci profilů k plně automatizované a velice rychlé (cca 90 vteřin) výměně svitků. Systém je většinou vybaven dvojitým otočným navíjením, zasouvací podporou TwinShuttle® a také svařováním konců pásů Weldomatic®. Pracovník obsluhy provádí pouze naložení svitku, což vede ke značné časové úspoře.

Dvojité otočné navíjení

Tento systém je výhodný především pro provozy s dobou odvíjení svitku menší než 2 hodiny. Otočení – vedoucí k prostoji trvá pouze 30 vteřin a výroba může pokračovat dále. Současně dochází k nakládání a přípravě dalšího svitku.

Dvojité otočné odvíjení

Před-děrování

Centrální napojení zařízení a jejich řízení hrají významnou úlohu. Centrální hydraulickou děrovací jednotkou SynchroPunch® lze provést až 400 zdvihů za minutu. Systém je díky vysoké flexibilitě zároveň velice hospodárný. U hydraulických děrovacích zařízeních v řadě se polohují portální děrovače na souřadnicovém stolu. Svitkový materiál se tak přímo předděruje profilačním strojem.

Před-děrování

Weldomatic®

Vysoce výkonný svářecí automat, který spolu se systémy automatizace ARKU jako je TwinShuttle® a dvojité otočné navíjení  umožní vzájemné navaření plechových pásů do 90 vteřin, což je limitní doba prostoje. Dále je tento systém schopen v kombinací se zařízením na před-děrování dosáhnout úspory času až 20 minut za současného snížení odpadu materiálu.

Více informací o jednotlivých modelech strojů Vám rádi na požádání zašleme. Stačí nás kontaktovat.